Haber

Belediye-İş Sendikası Rize-Artvin Şube Başkanı Belediye İşçisine Silah Çektiğinden Gözaltına Alındı

GENÇAĞA KARAFAZLI

Belediye-İş Sendikası Rize- Artvin Şube Başkanı Yaşar Kaspar, Fındıklı Belediyesi’nde görev yapan Salih Özkan’a silah çektiği iddiasıyla gözaltına alındı. Kaspar’ın Özkan’a silah çektiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Elde edilen bilgilere göre; Belediye-İş Sendikası Rize-Artvin Şube Başkanı Yaşar Kaspar ile Fındıklı Belediyesi’nde görev yapan Salih Özkan arasında dün tartışma çıktı. Kaspar, tartışma sırasında belinden çıkardığı ruhsatlı tabancasıyla Özkan’ın yanına yürüdü. Diğer belediye çalışanlarının gelmesiyle olay yatıştı.

Salih Özkan’a silah çektiği anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, Yaşar Kaspar olay yerine çağrılan polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Özkan ve Kaspar birbirlerinden şikayetçi oldu.

Yaşar Kaspar’ın polise verdiği ifadede, Salih Özkan’ın “Sosyal medyada başkanımız aleyhinde neden paylaşım yapıyorsunuz” diyerek saldırdığı, kendisini savunmaya çalıştığı öğrenildi. Salih Özkan ise ek zamma neden imza atmadığını ve çalışanların mağdur olduğunu söyleyince Kaspar’ın saldırıya uğradığını iddia etti.

SORUN BURADA MAFYAVAR SENDİKALARI DEĞİL”

Olaya tepki gösteren Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, şunları söyledi:

BİR SENDİKA BAŞKANI NEDEN SİLAHLA HAREKET EDER”

Her halükarda sendika temsilcisi işçiye silah çekemez. Bu mafya davranışıdır. Bir sendika lideri neden elinde silahla ortalıkta dolansın ki? Belediyemizde görev yapan 72 personelimiz adına Belediye-İş Sendikası ile imzaladığımız toplu iş sözleşmesi bu yıl Eylül ayında sona eriyor. İşçilerimiz esas olarak Belediye-İş Sendikasından ayrılarak Genel-İş Sendikasına üye oldular. Yani önümüzdeki dönemde Genel-İş Sendikası ile toplu iş görüşmeleri yapacağız. Bu çok ciddi bir olaydır. Üyesine silah doğrultan bir personel temsilcisi… Demek ki mafya gibi sendikacılık yapıyor. Umarız sendika genel merkezi yöneticileri bu sendika temsilcisi hakkında yaşananları değerlendirerek bu mafya benzeri saldırının hesabını personelden verecektir.”

“SALDIRGICI SENDİKA LİDERİ’NİN KANUN TARAFINDAN GEREKLİ CEZALARI YERLEŞTİRMESİNİ BEKLİYORUZ”

General-İş Sendikası Fındıklı Temsilciliği yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

İşçileri sendika değiştirmek için mahkemeye veren, ek zam sözleşmesini imzalamayarak personeli mağdur eden, asılsız suçlamalarla sosyal medyayı hep aşağılayan sendika lideri Yaşar Kaspar, son olarak soran meslektaşımıza saldırdı. neden sözleşme imzalamayıp işçileri mağdur etti, sokak ortasında silah çekti. “Personelin aidatı ile tatil yapmakla, grup kıyafetleriyle, lüks arabalarla gezmekle, işçileri mağdur etmekle, silah çekmekle sendika başkanlığı olmaz. İşçi sınıfının örgütlenmesi mafya yöntemleriyle değil, Ne zorbalığın ne de mafyacılığın kimseye faydası olmaz.O zaman meslektaşımıza meslektaşımızın yanında olduğumuzu bildiririz ve saldırgan sendika liderinin hukuk önünde gerekli cezayı almasını bekleriz.Genelkurmay Başkanlığını davet ederiz. Belediye-İş Sendikası’nın da aynı anda görev alması için gerekli işlemlerin yapılmasını bekliyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

adalarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu