Haber

Gazeteci Adem Metan, Hatay’da İstanbul AK Parti İlçe Başkanları ile bir araya geldi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin üzerinden bir ay geçti.

Bu dönemde depremden etkilenen 11 ilde yaraların sarılması için büyük çabalar sürüyor.

Depremlerden etkilenen Hatay’da hasar gören ilçelerin yeniden inşası için çalışmalar sürüyor.

İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları deprem bölgesinde

Bu kapsamda Kırıkhan ilçesinde çalışmalarını sürdüren İstanbul AK Parti İlçe Başkanları ve uyumu sağlayan Uşak Valisi gazeteci Adem Metan katıldı. Turan Ergün ile görüşmeye geldi.

Deprem bölgesinde birçok ihtiyacı karşılayan Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, Beykoz Belediye BaşkanıKırıkhan’da Murat Aydın, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ile bir araya gelen Metan, yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“İhtiyaç odaklı çalışmalar yapıyoruz”

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“İlk günden beri bu bölgedeyiz. Çalışmalarımız organize bir şekle dönüştü. İhtiyaç odaklı çalışmalar yürüttük. Gıda dağıtımı, temizlik hizmetleri, ilaçlama yani çevre temizliği konusunda ortaklaşa çalışmalar yürütüyoruz. Şebeke su işleri başta olmak üzere altyapı çalışmalarını da destekliyoruz.”

“Bütün köyleri gezerek ihtiyaçları karşılamak için organizasyon düzenledik”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise şunları söyledi: “Kendi aramızda işbölümü yaptık. Aşevinden şehrin temizliğine kadar bütün köyler gezilerek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için bir organizasyon düzenlendi.”söz konusu.

“Vatandaşımızın emrindeyiz”

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmaya devam edeceğini belirterek, “Sayın valimiz ve tüm belediye başkanlarımızla birlikte onların emrindeyiz. Kalıcı konutlar gelene kadar burada olacağımızı ifade ediyoruz. Tüm çalışmalar ve koordinasyon sağlandı. Biz buradayız, vatandaşlarımızın emrindeyiz. “sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu