Haber

Kocaman, “Afetlerde Hijyen” Panelinde konuştu

Kartepe Belediyesi Başsavcısı M.Mustafa Kocaman, KOÜ Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Otelcilik Sektöründe Hijyen Araştırmaları Kongresi’ne katıldı.

KOÜ Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Otel İşletmeciliği Sektöründe Hijyen Araştırmaları Kongresi’ne katılan Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman, afetlerde salgın riskine karşı halk sağlığını savunmanın ne kadar değerli olduğunu, yüzyılın felaketinden sonra “Afetlerde Hijyen” konulu panel. Çevrenin sağlığını ve hijyenini korumak için yapılan çalışmalar anlatılarak vurgulanmıştır.

ÇOK DEĞERLİ BİR BAŞLIK

Kocaeli Üniversitesi ile her zaman işbirliği ve bağlantı içindeyiz. Bilime ve gençliğimize katkı sağlayacak her projede ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Afetler, özellikle depremler ne yazık ki ülkemizin bir gerçeği. 06 Şubat’ta çok acı tecrübeler yaşadık. 11 ilde canımızı kaybettik. Ciğerlerimiz yandı. Hijyen gerçeğini de depremde yaşadık. Hayatın sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için kurtarma, barınma ve yemek sonrası hijyenin ne kadar değerli olduğunu sarsıntı kronolojisinde gördük. O yüzden bu panel çok anlamlı ve değerli. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Bir felaketin yaşanmamasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-mentese.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu