Haber

Kozan’da deprem sonrası vatandaşlar çadırlarda kalıyor

AFAD verilerine göre, Adana’nın Kozan ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından depremin merkez üssü üzerindeki Minnetli Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar geceyi AFAD çadırlarında geçirdi.

Kozan’da meydana gelen depremin ardından depremin merkez üssünün üzerinde yer alan Minnetli Mahallesi başta olmak üzere Karabucak, Orçan, Çamdere ve Mahyalar mahallelerinde oturan vatandaşlar deprem korkusuyla evlerine giremiyor. Geceyi Jandarma ekipleri ve AFAD’ın gönderdiği çadırlarda geçiren vatandaşlar, artçı sarsıntılar nedeniyle halen panik halinde olduklarını belirterek, geceyi çadırlarda geçireceklerini ifade etti.

Mahalle Muhtarı İzzet İnce, çadır ve gıda takviyelerinin hızla gelmesiyle bölgeye çadırların kurulduğunu kaydetti. 90 çadırın 85’ini kurduk, kurmaya da devam ediyoruz” dedi.

Evinde hafif hasar olduğunu kaydeden Hasan İnce, “Büyük bir felaketten kurtulduk. Sabah erkenden hurma bahçesine gittim eve geldim kahvaltı yapacaktık alttan çarptı çok şiddetli bir şekilde sonra fena sallamaya başladı cam 2 metre zıpladı çocuklarımızı kaçırdık hanımı kurtarmaya gittim bahçeye indirdim çok şükür kimse zarar görmedi evde çok az zarar gördük Evde çok az hasar var. Çadırlarımız sabah 12’de geldi. Biraz hasar oluştu. Giderildi” dedi.

Kerem İnce, geceyi çadırda geçireceklerini belirterek, “Çadırlarımız kurulu, yanlarında oturuyoruz, evimiz biraz hasarlı ama korkuyoruz, çadırlarda yatacağız.

Deprem korkusuyla eve giremediğini kaydeden Mesude Kubat, çok korktuklarını belirterek, “Deprem sırasında odadan kapıya gelene kadar koridorda sağa sola çarptım. eve nasıl çıktık bilmiyoruz devletimiz sağ olsun hemen ilgilendiler yardıma koştular aşımızı olduk artçı sarsıntılar devam ediyor korkuyoruz çadırlarımız kuruldu geçireceğiz Gece çadırda” dedi. – ADANA

habertoprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu