Ekonomi

Kuraklık çıktı, çiftçiler ‘yağmur duasına çıkın’ çağrısı yaptı

Kuraklık çıktı, çiftçiler ‘yağmur duasına’ davet edildi

Çiftçilerin uykularını kaçıran kuraklık başladı

SİİRT – Siirt genelinde beklenen yağışın gelmemesi üreticileri tedirgin ediyor. Kuraklık riskinin artması üzerine Siirt Ziraat Odası Hüseyin Günbat, bölgedeki çiftçileri yağmur duasına davet etti.

Beklenen yağışın olmaması nedeniyle kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Siirt’te, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticilerin yağmur duasına çıkmasını talep eden Hüseyin Günbat, yağmur yağmaması nedeniyle kuraklıkla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. yağış miktarı.

Çiftçilerden yağmur duası yapmalarını isteyen Günbat, “İlimize yağmur yağmadı, büyük bir kuraklıkla karşı karşıyayız. Tüm ekinlerimizi ektik ve bu süreçte yağmur bekliyoruz, yağarsa çok sıkıntı yaşarız.” yağmur değil özellikle üretimde ve tahılda.Ektiğimiz tahıllar şu an ot gibi görünüyor ama bugünden sonra yağmur bekliyoruz.Yağmur lazım ve meteorolojiye baktığımızda yok Bu bölgede 10 güne kadar yağmur yağıyor, bu yüzden başımız belada, geceleri uyuyamıyoruz, “Yağmur yağması için dua etmelerini istiyorum, talep ediyorum” dedi.

antakya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu