Haber

Meksika’da aşırı sıcaktan ölenlerin sayısı 37’ye yükseldi

Meksika basınında yer alan habere göre, özellikle ülkenin kuzeybatı ve güneydoğusunda rekor sıcaklıklar nedeniyle can kaybı hızla artıyor. Haziran ayının başından bu yana etkili olan sıcaklar 37 kişinin ölümüne neden oldu.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülke genelinde 426 kişinin güneş çarpması şikayetiyle hastanelere başvurduğu, bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi.

Açıklamada, ülkenin Veracruz eyaletinde sıcaklığın 43 dereceye ulaştığı ve burada 14, Tabasco eyaletinde 8, Oaxaca, Tamaulipas ve Coahuila’da 3, Sonora, San Luiz Potosi ve Sinaloa’da 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. devletler.

Ülke genelindeki sıcak hava dalgasının 10 ila 15 gün daha sürmesinin beklendiğini açıklayan Ulusal Meteoroloji Servisi (SMN), kronik hastaların zorunlu olmadıkça belirli saatlerde dışarı çıkmamasını tavsiye etti.

Sıcaklığın 40 dereceyi geçtiği Meksika’da “son yılların en bunaltıcı günlerinin yaşandığı” bilgisi paylaşıldı. Sağlık Bakanlığı’nın 17 Haziran’da yaptığı açıklamada 8 ölümün çok sıcaklardan kaynaklandığı kaydedildi.

haber-havsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu