Haber

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov ve Ensarullah heyeti Moskova’da buluştu

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Yemen Ensarullah Hareketi’nden bir heyetin bugün Moskova’da Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov ile görüştüğü, tarafların ABD ve İngiltere’nin saldırılarını kınadığı belirtildi.

Açıklamada, “ Rusya Devlet Başkanı’nın Orta Doğu ve Afrika Özel Temsilcisi Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Muhammed Abdülsalam liderliğindeki Yemen Ensarullah Hareketi heyetini kabul etti. “Görüşmede, Yemen’de yaklaşık dokuz yıldır devam eden askeri-siyasi krize kapsamlı çözüm bulunması konuları derinlemesine ele alındı.”BM himayesinde Yemenliler arasında tam kapsamlı bir ulusal diyalogun koşullarının hızlı bir şekilde yaratılması için uluslararası çabaların artırılmasının önemi vurgulandı.

Açıklamada Kızıldeniz’de artan gerilimin de ele alındığı belirtildi. “Filistin-İsrail çatışma bölgesinde gelişen trajik olayların yanı sıra Kızıldeniz’de durumun giderek tırmanması konusu da ele alındı. Bu kapsamda ABD ve İngiltere’nin Yemen’e yönelik saldırılarının yol açabileceği değerlendirildi. bölgesel ölçekte istikrarsızlığa yol açan bu durum şiddetle kınandı.”ifadelerine yer verildi.

caglayanceritajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu