Haber

Saadet Partisi: İstanbul’u 94 ruhuyla yeniden buluşturalım

İSTANBUL – Saadet Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Başkan adayının tanıtım toplantısı için Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde toplandı. Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi’nin İBB Genel Başkan adayı olarak Birol Aydın’ın adı açıklandı. Aydın, İBB seçimlerine ‘Başka bir İstanbul mümkün’ sloganıyla yarışacak.

Birol Aydın, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Millet İttifakı ile CHP listesinden İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye girdi.

39 İLÇE ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK

Konserin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Birol Aydın salona girdi. İstiklal Marşı’nın ardından Birol Aydın’ın Meclis kürsüsündeki konuşmalarından hazırlanan video gösterimi yapıldı. Ardından İstanbul’a özgü sorunların anlatıldığı bir video daha gösterildi.

Video gösteriminin ardından sahneye ilk çıkan kişi Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı oldu. Yazıcı, Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu’na işaret ederek, seçeneklerin iki seçenekle sınırlı olmadığını söyledi. Yazıcı şöyle devam etti: “Bu seçimde iki kutup arasına sıkışan siyasi denklemi bozmak istiyoruz. İstanbul’u yeniden 94 ruhuyla buluşturalım. Onun için kampanyamızda ‘milli vizyon belediyeciliği’ dedik. Aday listemiz şöyle olacak: Sadece plazaların değil, gecekonduların da liderleri. Kibrin anıtı kesilecek ve bizimkilerin ‘Şehrin halkına karşı firavunlaşan kimseler olmayacak. Vatandaşa tepeden bakan elitler olmayacak. Önümüzdeki günlerde 39 ilçe adayımızı açıklayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu