Haber

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, e-ticaret yönetmeliğine aykırı bildirimde bulunduğu için para aldığı iddiasıyla ilgili soruşturma talebinde bulundu.

TBMM Plan ve Bütçe Kurul Başkanı AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, bir gazetenin “Temmuz ayında TBMM’de kabul edilen e-ticaret yönetmeliğine aykırı haber yapmak karşılığında e-ticaret şirketinden para aldığı” iddiasıyla ilgili soruşturma açılmasını talep etti. 2022.

Muş, yaptığı yazılı açıklamada, e-ticaretteki tekeli ortadan kaldıran ve yerli üreticiyi koruyan Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 1 Temmuz 2022’de TBMM’de oybirliğiyle onaylandığını hatırlattı.

Muş, bir e-ticaret şirketinin bu yasa aleyhine propaganda yapmak için bir gazeteye para aktardığı iddialarının, söz konusu gazetenin yazı işleri müdürü tarafından kamuoyuna duyurulduğunu belirterek, e-ticaret aleyhine çok sayıda haberin geldiğini hatırlattı. -Bu gazetede belirtilen tarihlerde ticaret hukuku. Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna dikkat çeken Muş, şu ifadeleri kullandı:

“Bir gazetenin ‘e-ticaret yönetmeliğine aykırı haber yapmak için para aldığı’ iddiaları ciddidir ve savcılıkça soruşturulmalıdır. Belli lobilerden gelen paralarla yapılan ve iradeyi hedef alan bu maksatlı yayınlar hakkında adli işlem başlatılması. TBMM’nin ve e-ticaret şirketinin kendilerine para aktardığı iddiasıyla kamuoyu beklentisi.

Ayrıca bu e-ticaret firmasının söz konusu gazete dışında başka gazete ve köşe yazarlarına belli bir miktar parayı aktararak benzer girişimlerde bulunup bulunmadığı araştırılmalıdır. Bir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Kurulu Başkanı olarak bu vahim iddialarla ilgili süreçleri takip etmek ve soruşturulmasını istemek en asli görevlerimden biridir.”

maden-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu