Sağlık

Depremden etkilenen 421 vatandaş EUTF Hastanesi’nde şifa buldu

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7, Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğündeki depremden etkilenen 421 vatandaş Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Şu anda 30 hasta farklı servislerde yatarak tedavi görüyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yaralanan vatandaşların tedavisi için Sağlık Bakanlığı’na uygun olarak bölgeye sağlık grubu gönderen Ege Üniversitesi, deprem bölgesinden İzmir’e gelen yaralılara tedavi hizmeti veriyor. AB Tıp Fakültesi Hastanesine başvuran 421 depremzededen 391’i tedavilerinin ardından taburcu edilirken, 30 afetzedenin tedavisi farklı birimlerde devam ediyor.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen iki ildeki hasta ve yaralılar tedavi amacıyla Türkiye’nin farklı illerine sevk edildi. İzmir’e sevk edilen vatandaşlarımızın tedavisi için üniversitemiz seferber oldu. Hastanemizin tüm birimleri teyakkuza geçti. Depremin ardından afetzedelerimize sağlık başta olmak üzere her türlü yardımı yapmak için üniversite olarak bir araya geldik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde deprem bölgesi için devletimizin tüm kurumları seferber oldu. Bölgemizin en büyük ve en donanımlı hastanesine sahip bir üniversiteyiz. Hastanemizin tüm imkan ve olanaklarını da vatandaşlarımızın tedavisi için kullanıyoruz. 391 vatandaşımızı taburcu ettik. 30’unun tedavisi sürüyor. Yaralarımızı birlikte sarıyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısını yüreğimizde taşıyoruz. Yaralılarımıza Allah’tan şifalar diliyorum. Sağlık gruplarımız ve kurtarma ekiplerimiz depremin olduğu ilk dakikadan itibaren insanüstü bir gayretle görevlerini yerine getirdiler. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

aliagaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu