Ekonomi

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Esnaflara Destek Vermeye Devam Ediyor

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Okan Kamak, “Esnaflarımızdan aldığımız güç bize her zaman güven veriyor. Çeşitli anlaşmalarla destek verdiğimiz esnafımızın beklentileri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Okan Kamak, göreve geldikleri günden bu yana ilçe esnafının çıkarları doğrultusunda sağlam adımlar attıklarını, ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği protokolleri imzaladıklarını kaydederek, esnafın yaklaşık 200 bin lira gelir elde ettiğini söyledi. En büyük destekçilerinden Efes Selçuk Belediyesi ile yapılan anlaşma çerçevesinde 3 milyon.

İlçe esnafına gelir sağlanması adına yapılan anlaşmaların devam edeceğini belirten Kamak, şöyle devam etti: “Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak paydaşlarımızdan Efes Selçuk Belediyesi ile esnafımız arasında anlaşma yaptık. İlçe esnafımızın yaklaşık 3 milyon TL gelir elde etmesini sağladık. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yaptık.” İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın ortak imzaladığı protokolle 970 aileye yapılan gıda ve kırtasiye yardımı, Selçuk Esnaf Odası öncülüğünde yine yerel esnafımızın cebine sunuldu. Yerel esnafımıza farklı aylarda 500 bin liraya yakın yardım sağlanıyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz yeni projeyle İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımda bulunacak. “Kutuların sadece mahalle bakkalından alınmasını sağlayacağız. Böylece 450-500 bin küçük esnafımız kâr etmiş olacak.”

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Okan Kamak, oda yönetimi olarak esnafın kazançlı çıkması için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Biz dedikoduyla değil, daha güçlü durmaya çalışıyoruz. Esnaflarımızdan ve paydaşlarımızdan aldığımız güçle esnafımıza güven vererek çalışıyoruz. Çünkü ne dedik? Birlikte daha güçlüyüz.” “Biz güçlüyüz” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu